Drink Martini

Strona główna » Blog » Drink Martini


Przyszedł czas aby zademonstrować Wam przepis na klasyczny Drink Martini. Koktajl, który stał się popularny główne ze względu na swoją „karierę” w kultowym serialu o James’ie Bondzie.

Na samym wstępie pragnę zaznaczyć, że oryginalny przepis na ten koktajl tak naprawdę składa się z 2 głównych składników: ginu i wytrawnego wermutu. Jednakże, Agent 007 w swych filmach delektuje się wersją nieco zmienioną. Otóż, pan Bond zastąpił główny składnik, tj. gin, na dobrze nam wszystkim znaną wódkę. Tym samym stał się odpowiedzialny za zrewolucjonizowanie smaku i aromatu tego klasycznego trunku. Nie wspominając już nawet, że tradycyjny Drink Martini powinno się zamieszać tuż przed podaniem. A jak dobrze pamiętamy, James Bond zawsze zamawiał wersję „wstrząśniętą, nie mieszaną” 😉

Drink martini – dla koneserów ginu

drink martini koktajl

Niestety, ale ulubiony napój pana Bond’a nie miał wiele wspólnego z klasycznym martini. Dlaczego? Jednym z głównych powodów to ten, że gin charakteryzuje się kompletnie innym smakiem niż wódka. Powiem więcej! Nawet wysokiej jakości wódka specjalnie nie wyróżnia się ani wybitnym smakiem, ani aromatem. Z kolei gin przygotowuje się z całej serii ziół i przypraw; często bardzo egzotycznych tj: jałowiec, kardamon, kolendra, migdał, hibiskus i więcej. Istnieje cała seria tego słynnego alkoholu destylowanego z jałowca o różnych smakach i aromatach. A ostatnimi laty, coraz to popularniejsze stają się giny smakowe (truskawka, rabarbar, pomarańcza).

Poniżej przedstawiamy przepis, w którym krok po kroku wyjaśniamy jak przygotować ten aromatyczny koktajl z martini

Składniki:

– 2.5 uncje (75 ml) ginu
– 1 uncja (30 ml) wytrawnego wermoutu (np. dry martini)
– 1 – 3 oliwki
– kawałek skórki cytryny
– 4 kostki lodu

Sposób przygotowania:

  1. Umieść kilka kostek lodu w kieliszku od margarity i dodaj trochę wody. Następnie pozostaw na kilka minut aż się schłodzi. Gdy szkło jest już zimne, wylej wodę i lód.
  2. Do szklanki barmańskiej dodaj kilka kostek lodu, dżin, wermut i łyżeczką barmańską mieszaj przez około 30 sekund.
  3. Następnie za pomocą sitka, przelej cały płyn do schłodzonego wcześniej kieliszka.
  4. Do dekoracji dodaj 1 – 3 oliwki i wyciśnij skórkę z cytryny nad koktajlem, a następnie wrzuć ją do drinka.

Inne przepisy, które też mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Drink Martini
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
2.51star1star1stargraygray Based on 13 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *