Sex on the Beach

Strona główna » Blog » Sex on the Beach


Jeśli lubisz owocowe smaki, takie jak brzoskwinia, pomarańcza czy grenadyna, to bez wątpienia kolejny koktajl o nazwie Sex on the Beach to strzał w dziesiątkę. 🙂

Dzisiejszy drink na bazie wódki można przygotować w dosłownie 3 minuty, ponieważ wszytkie składniki są łatwo dostępne, a poza tym nawet nie będzie nam potrzebny shaker barmański.

Sex on The Beach z Peach Schnapps

Drink Sex on the Beach jest dosć modym trunkiem, którego historia sięga zaledwie lat 80. ubiegłego stulecia. Jego twórca – Ted Pizio – stworzył go, łącząc wódkę z sokiem pomarańczowym, syropem z grenadyny i sznapsem brzoskwiniowym (peach schnapps). Jeszcze tego samego lata, nowo powstały drink zatriumfował podczas letniego sezonu wakacyjnego 1987 na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

sex on the beach

Sex on the Beach szybko stał się sławny zarówno w USA, jak i na całym świecie (zwłaszcza w sezonie letnim). Jeszcze pod koniec la 80-tych ubiegłego wieku, w licznych dyskotekach i barach, zamiast tradycyjnych koktajli, (jak Mojito, czy Pina Colada), coraz częściej zaczęto zamawiać właśnie nowo powstały koktajl z wódką o bardzo intrygującej nazwie 🙂 A jako, że drink był stosunkowo nowy i mało znany, początkowo nie wszyscy barmani wiedzieli, jak go przygotować i dlatego musieli improwizować. W ten oto sposób powstało kilka (jak nie kilkanaście) odmian Sex on the Beach, które po dziś dzień istnieją. Na ŚwiatBarmana zaprezentuję jednak ten prosty, klasyczny przepis, aby nikt nie miał w domu kłopotów. Do działa!

Składniki:

  • 1,5 uncji (45 ml) wódki
  • 1 uncja (30 ml) sznapsa brzoskwiniowego
  • 3 uncje (60 ml) soku pomarańczowego
  • 0.5 uncji (15 ml) syropu z grenadyny
  • lód
  • plasterek pomarańczy i wiśni do dekoracji

Przygotowanie:

  1. Wlej grenadynę do szklanki, a następnie dodaj kilka kostek lodu.
  2. Dodaj wódkę, sznaps brzoskwiniowy, a na koniec sok pomarańczowy z pomoca łyżki barmańskiej tak, aby obydwie warstwy się nie pomieszały.
  3. Udekoruj koktajl plasterkiem pomarańczy i wiśni.

Inne przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Sex on the Beach
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.