Sex on the Beach

Strona główna » Blog » Sex on the Beach

Jeśli lubisz owocowe smaki, takie jak brzoskwinia, pomarańcza czy grenadyna, to bez wątpienia kolejny koktajl o nazwie Sex on the Beach jest dla Ciebie. 🙂

Dzisiejszy drink na bazie wódki można przygotować w dosłownie 3 minuty, ponieważ wszytkie składniki są tutaj łatwo dostępne, a poza tym nawet nie będzie nam potrzebny shaker barmański. Ośmielę się postawić tezę, że Sex on the Beach, jest tak samo atrakcyjny w smaku i aromacie jak jego nazwa ;). Koktajl powstał w latach 80-tych. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, a dzisiaj jest symbolem beztroski, fiesty i radosnej atmosfery –  czyli to czego zazwyczaj oczekuje się od letniego drinka.

Sex on The Beach z Peach Schnapps

Drink Sex on the Beach jest dosć modym trunkiem, którego historia sięga lat 80-tych ubiegłego stulecia. Jego twórca – Ted Pizio – stworzył go, łącząc wódkę z sokiem pomarańczowym, syropem z grenadyny i sznapsem brzoskwiniowym (peach schnapps). Jeszcze tego samego lata, nowo powstały drink zatriumfował podczas letniego sezonu wakacyjnego 1987 na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

sex on the beach

Nasz bohater szybko zdobył sławę zarówno w USA, jak i w innych zakątkach świata (zwłaszcza w sezonie letnim). Jeszcze pod koniec la 80-tych, w licznych dyskotekach i barach, zamiast tradycyjnych koktajli, (jak Mojito, czy Pina Colada), coraz częściej zamawiano nowo powstały koktajl z wódką o bardzo intrygującej nazwie 🙂 A jako, że drink był stosunkowo nowy i mało znany, początkowo nie wszyscy barmani wiedzieli jak go przygotować i dlatego byli zmuszeni improwizować. W ten oto sposób powstało kilka (jak nie kilkanaście) odmian „Miłości na Plaży”, które po dziś dzień istnieją. Na ŚwiatBarmana zaprezentuję jednak ten prosty, klasyczny przepis, aby nikt nie miał w domu kłopotów.

Sex on the Beach – Przepis

Przepis na drink Sex on the Beach łączy w sobie słodkie, kwaskowe i zarazem owocowe nuty pomarańczy i grenadyny. Wódka dodaje werwę, ale jej smak jest zbalansowany przez słodycz likieru brzoskwiniowego. Sok pomarańczowy z kolei wprowadza cytrusowy element, podczas gdy grenadyna dopełnia smak trunku zbalansowaną słodyczą. Do dzieła!

drink seks na plazy

Składniki:

  • 1,5 uncji (45 ml) wódki
  • 1 uncja (30 ml) sznapsa brzoskwiniowego
  • 3 uncje (60 ml) soku pomarańczowego
  • 0.5 uncji (15 ml) syropu z grenadyny
  • lód
  • plasterek pomarańczy i wiśni do dekoracji

Przygotowanie:

  1. Wlej grenadynę do szklanki, a następnie dodaj kilka kostek lodu.
  2. Dodaj wódkę, sznaps brzoskwiniowy, a na koniec sok pomarańczowy z pomoca łyżki barmańskiej tak, aby obydwie warstwy się nie pomieszały.
  3. Udekoruj koktajl plasterkiem pomarańczy i wiśni.

Dlaczego warto spróbować Sex on the Beach?

smakowity drink sex on the beach

Przede wszystkim ze wzgledu na swoją prostotę. Sex on the Beach nie jest skomplikowany – nie wymaga żadnych „dziwnych” składników, ani trudnych technik. Każdy element jest dobrze znany i łatwo dostępny w sklepie. Co więcej, nasz trunek można dostosować do własnych, indywidualnych preferencji. Bez problemu możesz do niego dolać nieco więcej wódki dla mocniejszego „kopnięcia„, więcej soku dla dodatkowej słodyczy lub kwasowości, lub zmienić proporcje i pobawić się w barmana 🙂

Likier brzoskwiniowy i sok pomarańczowy nadają Sex on the Beach naturalną, pyszną słodycz, która z kolei równoważona jest przez alkohol, tworząc idealnie skomponowany smakowo drink. Gorąco zatem namawiam do przyrządzenia tego unikalnego koktajlu w domu. Nie zapomij podzielić się z nami Twoją opinią; najlepiej w komentarzach 🙂

Inne przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Sex on the Beach
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *