Margarita

Strona główna » Blog » Margarita


Margarita to drink o szczególnym smaku i aromacie, przygotowywany na bazie meksykańskiej tequili. Koktajl ten jest na tyle specyficzny, że z jednej strony orzeźwia, a z drugiej pobudza i dostarcza energii!

Mówi się, że receptura Tequily Margarita została wymyślona przez barmana specjalnie dla kobiety o takim właśnie imieniu. Inne źródła informują, ze drink ten to po prostu „łatwiejsza” i bardziej „cywilizowana” wersja do picia czystej tequili (zamiast zwykłych szotów z solą i cytryną, których nie wszyscy lubią).

Balans 4 smaków

Warto dodać, że Margarita to nic innego jak kombinacja 4 smaków: słodkiego, słonego, kwaśnego i gorzkiego. Prawdziwym wyzwaniem, podczas przygotowania tego napoju alkoholowego z tequilą, jest umiejętność zbalansowania ów czterech smaków w taki sposób, aby żaden z nich nie dominował nad pozostałymi. Dlatego tak ważny jest sprawdzony przepis, który odpowiednio dobierze wszystkie składniki.

Osobiście uważam, że najpoważniejszym błędem popełnianym podczas jej przyrządzania jest niewłaściwe użycie soli! Margaritę przygotowuje się przy użyciu gruboziarnistej soli, którą przykleja się tylko do zewnętrznej krawędzi kieliszka, a nie do wewnątrz. W przeciwnym razie cały napój będzie słony i bardzo nieprzyjemny do picia. Poniżej przedstawiam Ci sprawdzony przepis na Margaritę w uncjach 🙂

Skłdniki:

– 1.7 uncji (50 ml) tequila
– 1 un (30 ml) triple sec (Cointreau)
– 1.3 un (40 ml) sok ze świeżo wyciśniętej limonki
– kilka kostek lodu
– kawałek limonki do dekoracji
– sól gruboziarnista

Przygotowanie:

  1. Dodaj kilka kostek lodu do kieliszka i wlej do niego trochę wody. Poczekaj kilka minut, aż szkło będzie zimne, a później opróżnij kieliszek.
  2. Przetrzyj zewnętrzną krawędź wcześniej schłodzonego szkła kawałkiem limonki i zanurz w soli, uważając, aby sól przykleiła się tylko do zewnętrznych krawędzi naczynia.
  3. Dodaj wszystkie składniki do shakera barmańskiego i potrząśnij przez 10-15 sekund.
  4. Gotowy drink przelej z szejkera do wcześniej przygotowanego kieliszka.
  5. Dodaj kawałek limonki lub ćwiartkę do dekoracji.


Inne przepisy, które też mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Margarita
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *