Tequila Sunrise

Strona główna » Blog » Tequila Sunrise


Meksykańska Tequila Sunrise to łatwy w przygotowaniu drink, który łączy w sobie tylko 3 składniki: tequilę, sok pomarańczowy (najlepiej świeżo wyciśnięty), oraz grenadynę. Jest to koktajl na każdą okazję, który przygotujesz w maksymalnie 3 minuty!

meksykańska agawa

Tequilę otrzymuje się w procesie fermentacji, a następnie destylacji soku z agawy. Istnieje 295 różnych rodzajów agaw, ale oryginalną meksykańską tequilę produkuje się tylko z jej niebieskiej odmiany. Tequila charakteryzuje się różnymi stopniami czystości, które mierzy się procentową zawartością cukru pochodzącego właśnie z agawy. Aby destylat można w ogóle nazywać „tequilą”, zawartość cukru z niebieskiej agawy musi wynosić co najmniej 51% i więcej.

Tequila Sunrise – prosty drink dla każdego

Tequila sunrise (czyt. tekila sanrajs), to zaraz po Tequila Margarita drugi najbardziej znany drink na bazie meksykańskiej tequili na świecie. Pięknie wyglądający, łatwy do przygotowania i pyszny! To 3 główne powody, dla których Tequila Sunrise to jeden z najpopularniejszych koktajli na kuli ziemskiej, serwowany w większości renomowanych barach i pubach.

tequila sunrise

Jak na pewno zauważyłeś na zdjęciu, koktajl wyróżnia się dwoma warstwami: czerwoną na dnie szklanki (syrop z grenadyny), oraz pomarańczową (tequila i sok), które razem przypominają wschód słońca. To właśnie dzięki tym kolorom, ów koktajl zyskał swoją oryginalną nazwę: «wschód słońca tequili».

Aby przygotować oryginalny meksykański drink z tequilą, nie wolno nam mieszać ze sobą dwóch warstw (pomarańczowej i czerwonej). Dlatego musimy ostrożnie dodawać wszystkie składniki do szklanki. W przeciwnym razie grenadyna zmiesza się z sokiem pomarańczowym i wyjdzie nam koktajl w kolorze różowym 🙂

Składniki:

– 2 uncje (60 ml) tequili
– 4 uncje (120 ml) soku pomarańczowego (najlepiej świeżo wyciśnięty)
– 0.5 uncji (15 ml) grenadyny
– kostki lodu
– plasterek pomarańczy, lub wiśni konserwowej do dekoracji

Przygotowanie:

  1. Wlej tequilę i sok pomarańczowy do wysokiej szklanki wypełnionej kostkami lodu i zamieszaj.
  2. Powoli dodawaj grenadynę po wewnętrznej krawędzi szklanki. Następnie poczekaj aż syrop osiądzie na dnie szklanki.
  3. Udekoruj plasterkiem pomarańczy, lub wisienką.
  4. Możesz także dodać słomkę i/lub dekoracyjny parasol 🙂 Na zdrowie!
Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Tequila Sunrise
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.