Rusty Nail

Strona główna » Blog » Rusty Nail


Niesamowicie aromatyczny, krzepki, lekko słodki, z nutką szafranu, gałki muszkatołowej i miodu. Tak w skrócie można opisać kolejny drink na naszym blogu: Rusty Nail.

Zardzewiały gwóźdź” (dosłowne tłumaczenie) można przygotować w 2-3 minuty, ponieważ jedyne co tak napreawdę potrzebujemy to 2 destylaty, trochę lodu i skórkę pomarańczową do dekoracji. Rusty Nail to drink, którego smaki 2 różnych rodzajów szkockich whiskey tworzą idealne połączenie, o bardzo charakterystycznym aromacie.

Rusty Nail z Drambuie

Drambuie, to szkocka whisky produkowana z miodu, z dodatkiem specyficznych przypraw i ziół. Ów destylat o bursztynowym kolorze wyróżnia się słodkim, bogatym i jedynym w swoim rodzaju smakiem lukrecji i miodu wrzosowego. Bez wątpienia Drambuie to trunek, którego wszyscy bez wyjątku muszą spróbować; chociażby ze względu na jego bogatą historię, sięgającą XVIII wieku.

rusty nail

Pierwsze wzmianki o Drambuie pochodzą już z XVIII wieku, kiedy to książe Anglii i Szkocji – Karol Edward zwykł raczyć się tym właśnie likierem. Warto wiedzieć, że w drugiej połowie XVIII wieku na starym kontynencie, słodkie i mocne alkohole obficie doprawiane ziołami i przyprawami, były bardzo popularne wśród tamtejszej arystokracji. Jak podają źródła, możnowładztwo brytyjskie wierzyło, że skutecznie wspomagają one proces trawienia, szczególnie po ciężkich i obfitych posiłkach.

Chociaż dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do spożywania bardziej współczesnych koktajli, jak np. Mojito, czy Margarita, zachęcam do spróbowania tych klasycznych, jak właśnie Rusty Nail. Na koniec dodam, że przygotowując dzisiejszy drink, nie możesz się pomylić, ponieważ tak jak wspomniałem składa się on tylko z 2 składników. Spróbuj sam@.

Składniki:

  • 2 uncje (60 ml) whiskey (np. Ballentine)
  • 1,5 uncji (45 ml) Drambuie
  • skórka pomarańczy lub cytryny
  • lód

Przygotowanie:

  1. Wrzuć kilka kostek lodu do niskiej szklanki od whisky.
  2. Wlej oba alkohole i zamieszaj powoli łyżką barmańską.
  3. Udekoruj skórką pomarańczy, bądź cytryny i gotowe. Na zdrowie 🙂

Inne artykuły i przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Rusty Nail
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 6 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *