Blue Lagoon

Strona główna » Blog » Blue Lagoon

Gotowy na koktajl o oryginalnym smaku i jeszcze bardziej „egzotycznym” wyglądzie? Mowa tutaj o drinku Blue Lagoon, który wbrew pozorom wcale nie jest trudny do przyrządzenia! A zatem, do roboty 🙂

To co pierwsze rzuca się w oczy, to niebieski kolor Blue Lagoon, który zawdzięczamy likierowi o nazwie „Blue Curacao„. Będziemy go używać dość często do naszych koktajli, zatem ja polecam po prostu zaopatrzyć się w jedną butelkę. Myślę, że bez problemu powinniśmy go dostać w każdym większym sklepie z alkoholami, bądź supermarkecie.

Blue Lagoon – drink na bazie wódki

Oryginalny przepis na Blue Lagoon nie jest skomplikowany. Jego składniki to właściwie: wódka, likier Curacao i sprite (lemoniada), chociaż niektórzy profesjonalni barmani dodają do niego (ku mojemu zdziwieniu) również Cointreau (destylat z pomarańczy).

blue lagun

W przeciwieństwie do większości drinków na naszym blogu, aby przygotować Blue Lagoon, nie jest nam w ogóle potrzebny shaker barmański. Wystarczy zwyczajnie dodawać po kolei wszystkie składniki do szklanki, a następnie lód i udekorować koktajl kawałkiem cytryny. Powiem Ci w sekrecie, że od czasu do czasu lubię eksperymentować za barem i ostatnio dodałem do Blue Lagun około 30 ml soku ze świeżo wyciśniętej limonki. Według mnie, kwaskowy smak soku z cytrusa nadaje drinkom specyficzny (czyt. lepszy) smak. Mi bardzo smakowała kwaskowa „Niebieska laguna„, a zatem odważnym polecam spróbować 🙂

Przepis na Blue Lagoon

Blue Lagoon to wciągający; estetycznie przyjemny dla oka drink z wódką, który przenosi umysł na egzotyczne rajskie plaże. Swoją nazwę zawdzięcza intensywnym błękitnym barwom, które z kolei przypominają kolor czystych, tropikalnych karaibskich wód. Przygotuj go razem ze mną. Przepis poniżej.

Składniki:

  • 2 uncje (60 ml) wódki
  • 1 uncja (45 ml) Blue Curacao
  • 220 ml sprite’a
  • kostki lodu
  • plasterek cytryny do dekoracji
  • *(opcjonalnie 1 uncja (30ml) Contreau)

Sposób przyrządzania:

  1. Umieść kilka kostek lodu w wysokiej szklance.
  2. Dodaj wódkę, niebieski Curacao i lemoniadę (np. Sprite lub 7UP).
  3. W razie potrzeby dodaj jeszcze kilka kostek lodu, aby wypełnić szklankę.
  4. Udekoruj plastrem cytryny i ewentualnie możesz dodać również słomkę.

Klejnot wśród koktajli

Drink Blue Lagoon to prawdziwy klejnot w świecie koktajli! Zachwyca swoją intensywną, błękitną barwą, która kojarzy się z tropikalnymi lagunami i błękitnym, bezchmurnym niebem. Wyróżnia się nie tylko wyrafinowanym smakiem, ale przede wszystkim prawdziwą ucztą dla oczu.

Wyjątkowy, hipnotyzujący kolor naszego koktajlu jest bez wtpienia jego najbardziej charakterystyczną cechą i pochodzi od niebieskiego likieru Blue Curacao. Ten wyjątkowy trunek nada każdemu koktajlowi niesamowicie intensywnej niebieskości, która jest tak głęboka i przyciągająca, że w pierwszym momencie trudno oderwać od niej wzrok. Podaj go w wysokiej szklance na długiej nóżce, a  stanie się prawdziwym centrum uwagi na kadej imprezie. Gwarantuję! Jego wygląd jest tak atrakcyjny, że jest niemal tak przyjemny do oglądania, jak do picia. Polecam! Przygotuj go sam@ w domu i daj znac jać Ci wyszedł.

Inne przepisy, które też mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Blue Bagoon
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 5 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *