Gin Fizz

Strona główna » Blog » Gin Fizz


Dzisiaj przygotuję drink, który idealnie nadaje się jako aperitif przez posiłkiem. Gin Fizz, którego główny składnik to dżin, wyróżnia się słodko-kwaśnym smakiem z domieszką goryczy.

W ostatnich latach można zauważyć stały wzrost spożycia ginu z barach i restauracjach na całym świecie. Ja sam w moim otoczeniu znam wielu miłośników ginu z tonikiem. Nie wyobrażają sobie oni sobotniego wypadu do baru bez ich ulubionego trunku. Niedawno bardzo popularne stały się również giny w różnych smakach. Do najpopularniejszych należą: truskawkowy, rabarbarowy, pomarańczowy, które ponadto „dopieszcza się” przeróżnymi przyprawami (kardamon, pieprz jamaican, suszony kwiat lotusa, itp.). Jak widzisz, moda na drinki z ginem trwa na dobre i według mnie ten trend przez kolejne lata będzie się tylko nasilał.

Prosty drink z dżinem – Gin Fizz

gin fizz

Jeśli masz ochotę na spróbowanie czegoś innego niż zwykły gin&tonic, zachęcam Cię, abyś przygotował Gin Fizz – prosty drink z 4 składników, którego przepis przedstawiam poniżej. Dzisiejszy bohater nie tylko idealnie nadaje się na aperitif, ale także wzorowo sprawdza się jako lekki napój alkoholowy, który skutecznie gasi pragnienie w letnie gorące dni. Bądź jednak czujny, szczególnie jeśli masz przysłowiową „słabą głowę”. Gaz zawarty w gin fizzie potrafi naprawdę bardzo szybko w nią uderzyć! 😉

W moim przepisie użyję jednego z moich ulubionych ginów – Bombay Sapphire, który według mnie najlepiej smakuje właśnie z limonką i cukrem! Ale Ty do przygotowania Gin Fizz możesz śmiało użyć każdego innego ginu.

Składniki:

– 2 uncje (60 ml) gin
– 1.3 uncja (40 ml) sok z limonki
– 1 uncja (30 ml) syrop cukrowy
– woda gazowana
– 4 kostki lodu
– skórka od limonki, porzeczka, lub wiśnia do dekoracji

Sposób przygotowania:

  1. Włóż kostki lodu do szejkera barmańskiego.
  2. Dodaj dżin, sok z limonki i na koniec syrop cukrowy.
  3. Wstrząśnij przez około 20 sekund.
  4. Wlej mieszaninę do szklanki z kostkami lodu i wypełnij drinka wodą gazowaną.
  5. Udekoruj skórką z limonki lub czerwonymi porzeczkami. Na zdrowie! 🙂


Inne przepisy, które też mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Gin Fizz
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
21star1stargraygraygray Based on 3 Review(s)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *