Blue Hawaii

Strona główna » Blog » Blue Hawaii

Drink Blue Hawaii powstał w Honolulu. W 1957 r. przedstawiciel handlowy holenderskiego gorzelnika Bols poprosił legendarnego barmana Harry’ego Yee o stworzenie drinka z Blue Curaçao – likierem wytwarzanym z suszonej skórki owoców cytrusowych Laraha pochodzącym z Karaibów.

Po eksperymentowaniu z kilkoma wariacjami barman uznał, że najlepszą będzie koktajl składający się z rumu, wódki, niebieskiego curaçao, ananasa, soku z limonki i syropu cukrowego. Do dziś drink rozpoznawany jest ze względu na swój charakterystyczny niebieski kolor, kawałek ananasowa na brzegu szklanki i koktajlową parasolkę.

Egzotyczny Blue Hawaiian

blue hawaiian

Hawaje kojarzą się z kwiatowymi naszyjnikami, lazurową wodą, ciepłym zefirem, piaszczystymi plażami, a także delikatnymi, słodkimi drinkami o fantazyjnym wyglądzie oraz smaku. W ten oto klimat idealnie wpisuje się koktajl Blue Hawaii. Napitek ten jest dosć spokrewniony z Pina Coladą, ale niesie z sobą dodatkowe wrażenia smakowe. Często pije się go w hotelowych basenach lub podczas imprez tematycznych, dlatego powszechnie jest też nazywany Swimming Pool Drink.

Zanim przejdę do przepisu dodam, że “Niebieski Hawaiian” jest ściśle związanym z hawajskim stanem Aloha, A swoje imie zawdzięcza słynnemy filmowi z Elvisem Presleyem z 1961 roku o takiej samej nazwie.

Składniki:

20 ml białego rumu,
• 20 ml wódki,
• 15 ml Blue Curaçao,
• 120 ml soku ananasowego,
• 15 ml soku z limonki
• 15 ml syropu cukrowego,
• plaster ananasa do ozdoby (opcjonalnie)
• lód

Blue Hawaii – Przygotowanie:

  1. Rum, wódkę, niebieski likier, sok ananasowy, z limonki, oraz syrop cukrowy umieszczamy w shakerze barmałskim wraz z lodem.
  2. Wszystko to dokładnie mieszamy potrząsając shakerem.
  3. Następnie do wysokiej  szklanki wypełnionej lodem wlewamy otrzymany koktajl.
  4. Całość dekorujemy plastrem ananasa, umieszczając go na krawędzi szklanki. Dodatkową dekoracją może być koktajlowa parasolka. Gotowe!

Inne przpisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Blue Hawaii
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *