Brandy Alexander

Strona główna » Blog » Brandy Alexander


Jako, że mamy już Grudzień i za kilka dni będziemy spędzać Święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, postanowiłem zaprezentować Wam przepis na Brandy Alexander. Drink na bazie Brandy, który doskonale nadaje się do bożonarodzeniowo-sylwestrowych toastów.

Elegancki, słodki, wyrafinowany i popularny na całym świecie, koktajl Brandy Alexander składa się z 3 głównych składników: brandy, śmietany i likieru z kakao. W przeciwieństwie do innych przepisów na ten pyszny trunek, które możemy znaleźć na internecie, na moim blogu użyję likieru kakaowego domowej roboty 🙂 W zasadzie, to żadna filozofia i bez problemu Ty też możesz przygotować go w bardzo prosty sposób. Poniżej przedstawiam przepis:

Składniki:

 • 4 łyżki kakao
 • 3/4 szklanki wódki
 • 1 puszka mleka skondensowanego

Przygotowanie likieru kakaowego:

 1. Dodaj mleko skondensowane i kakao do małego garnka i wymieszaj aby nie było grudek.
 2. Podgrzej na małym ogniu, ale nie gotuj.
 3. Do gorącej mieszanki dodaj wódkę i jeszcze raz podgrzej.
 4. Znieś z ognia i odczekaj aż ostygnie.

Brandy Alexander przepis z domowym „creme de cacao”

brandy alexander

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na użycie domowego destylatu, Brandy Alexander będzie charakteryzował się nieco innym smakiem i aromatem (moim skromnym zdaniem – lepszym). Ale jeśli wolisz jednak trzymać się tradycyjnej receptury, użyj po porostu gotowego likieru kakaowego creme de cacao. W internecie można kupić 0.7 litra destylatu bardzo dobrej jakości za około 50-60 złotych.

Chociaż istnieje wiele oryginalnych i słodkich drinków, Brandy Alexander to prawdziwy klejnot wśród trunków z brandy, który bez wątpienia zasługuje na uwagę. Pochodzenie koktajlu nie jest dokładnie znane, chociaż najbardziej wiarygodne źródła informują, że powstał on na początku XX wieku, podczas prohibicji na alkohol w Ameryce.

Świetność Brandy Alexander przypadła na lata 70 i 80 ubiegłego stulecia, kiedy to serwowano go niemalże w każdym barze na Manhattanie. Drink ten to „podkręcona” wersja klasycznego, ale w dużej mierze zapomnianego już koktajlu Aleksander, łącząca brandy (zamiast dżinu), krem kokosowy i śmietanę. Rolę dekoracyjną spełnia tutaj gałka muszkatołowa, którą na koniec, używa się do posypania powierzchni naszego alkoholowego napitka.

Składniki:

– 1.5 uncji (45 ml) brandy (ewentualnie koniak)
– 1 uncja (30 ml) creme de cacao (likier z kakao)
– 1 uncja (30 ml) śmietany
– gałka muszkatołowa do dekoracji

Przygotowanie:

 1. Do średniej wielkości kieliszka dodaj parę kostek lodu i pozostaw na kilka minut, aby go schłodzić.
 2. Dodaj wszystkie składniki (oprócz gałki muszkatołowej) do shakera z lodem i dobrze wstrząśnij przez kilkanaście sekund.
 3. Opróżnij z lodu schłodzony kieliszek, a następnie wlej do niego koktajl.
 4. Udekoruj posypką, używając do tego gałkę muszkatołową.

Inne przepisy i artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Brandy Alexander
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *