Drink Screwdriver

Strona główna » Blog » Drink Screwdriver

Drink Screwdriver w klimacie klasycznej pomarańczy, to dobrze znany trunek niemal na całym świecie, który skrywa w sobie wyjątkowość, a zarazem łatwość wykonania. Przekonajcie się sami.

Drink Śrubokręt ma swoją historię, która jednak nie do końca jest jasna. Pewne jest to, że pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z 1949 roku, kiedy to wódka z roku na rok zyskiwała coraz to większą popularność w północnoamerykańskich barach i klubach. 

Screwdriver – piękno i prostota

drink screwdriverSzperając w internecie niektóre źródła informują, że nazwa screwdriver wzięła się od śrubokrętów, którymi podobno internowani amerykańscy lotnicy mieszali ów drink. Inni z kolei twierdzą, że amerykańscy naftowcy pracujący w Zatoce Perskiej mieszali koktajl śrubokrętem z braku dostępu do sztućców. Jak było naprawdę? Nie wiadomo, ale jakby nie było, drink screwdriver istnieje do dziś i cieszy się  popularnością przede wszystkim ze względu na jego prostotę.

Mało tego. Od momentu powstania pierwszej wersji tego drinka z wodką, pojawiło się wiele wersji wykorzystujących np. gin, włoski likier Galiano czy słodko- gorzki Aperol.

Jeśli ktoś uwielbia pomarańcze i wszystko to co z nimi związane, ten prosty drink jest właśnie dla niego. A najlepsze jest to, że tak naprawdę wystarczą dwa składniki do tego, aby go przygotować. 🙂

Składniki:

  • 50 ml wódki
  • 120 ml soku pomarańczowego

Sposób przygotowania:

  1. Wódkę mieszamy z sokiem pomarańczowym. Idealnym rozwiązaniem będzie sok wyciśnięty na świeżo.
  2. Całość umieszczamy w szklance typu highball, wcześniej wypełnionej lodem.
  3. Brzeg naczynia dekorujemy plasterkiem pomarańczy. Dla kontrastu można użyć plasterka sycylijskiej pomarańczy, której wnętrze jest niezwykle soczyste i krwistoczerwone.

Inne przepisy i artykuły:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Drink Screwdriver
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *