Vodka Sunrise

Strona główna » Blog » Vodka Sunrise

Drink Vodka Sunrise to prosty i zarazem apetyczny koktajl, który łączy w sobie delikatny smak wódki, soku pomarańczowego, i słodycz grenadyny. Jest to młodszy kuzyn(ka) dużo bardziej znanej Tequili Sunrise; ale wcale nie gorszy!

Nasz efektowny koktajl rozbłyskuje barwami spektrum poranka – od głębokiej czerwieni słońca o świcie, przez rozpalony pomarańcz, aż do złotej żółci. Jednym zdaniem – Vodka Sunrise odzwierciedla urok pierwszych promieni słońca, które finezyjnie malują niebo o poranku. Jeśli o mnie chodzi, bez zastanowienia wrzucam ten prosty drink na moją listę ulubionych trunków na lato.

Vodka Sunrise z 3 składników

vodka sunrise drink

Jak sama nazwa wskazuje, podstawą do stworzenia Vodka Sunrise jest czysta polska wódka. Z kolei moc i klarowność naszego drinka z wódką uzupełniają 2 pozostałe komponenty. Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy gwarantuje owocowy charakter i delikatną kwaskowatość, a za słodki finisz odpowiedzialna jest grenadyna; czyli czerwony syrop z granatów, którego zadaniem jest zaaranżować efekt kolorystycznego gradientu na dnie szklanki, przypominający wschód słońca.

Myślę, że zamiast rozpisywać na kilka stron i wymieniać zalety tego trunku, najlepiej będzie jak przejdę już do przepisu 😉

Vodka Sunrise – przepis

Przepis na Vodka Sunrise to bułka z masłem, szczególnie biorąc pod uwagę, że składa się on tylko z 3 składników! Koktajl sam w sobie to spektakl dla oka i festiwal dla naszego podnienbienia. Słodkość grenadyny idealnie równoważy kwaskowość soku z pomarańczy i gust alkoholu, tworząc harmonijną symfonię smaków. Jest to genialny wybór na letnią porę, prywatki, czy spotkania wśród przyjaciół. Przekonaj się sam@

koktajl vodka sunrise przepis

Składniki:

  • 2 uncje (60 ml) wódki
  • 1 uncja (30 ml) grenadyny (ewentualnie gęstego soku malinowego)
  • około 160 ml soku pomarańczowego
  • kilka kostek lodu.

Przygotowanie:

  1. Wysoką szklankę (typu highball) wypełnij lodem (do połowy).
  2. Wlej wódkę, a następnie świeży sok pomarańczowy prawie do pełna (pozostaw trochę miejsca na grenadynę)
  3. Na koniec powoli wlej grenadynę. Powinna opaść na dno szklanki, tworząc efekt wschodzącego słońca.
  4. Przed spożyciem, delikatnie zamieszaj, aby składniki się połączyły, ale niezbyt energicznie, by z kolei nie zniszczyć efektu warstw.
  5. Udekoruj plasterkiem pomarańczy lub wiśnią. Smacznego!

Inne Przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Vodak Sunrise
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 11 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *