Portofino z włoskim Campari

Strona główna » Blog » Portofino z włoskim Campari

Portofino to nazwa popularnego drinka na bazie… No właśnie; nie ma jedynego i słusznego przepisu na ten koktajl, stąd też trudno jest tutaj określić destylat dominujący. Przepisy mogą się różnić w zależności od bamana, regionu, czy naszego indywidualnego gustu. Są osoby, które na przykład nie potrafią obejść się bez Blue Curacao, inne dodają, odrobinę cukru, lub wypełniają trunek sokiem grejpfrutowym, czy pomarańczowym.

Z tego co mi wiadomo, najczęściej spotykaną wersją drinka Portofino jest kombinacja ginu, słodkiego wermutu i Campari, z dodatkiem cukru i soku z limonki. I taki właśne przepis zaprezentuję poniżej.

Portofino – przepis

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostosować proporcje poszczególnych składników w zależności od własnych preferencji smakowych. Na przykład, jeśli wolisz bardziej gorzki smak, możesz dodać więcej Campari. Z kolei, jeśli preferujesz słodsze drinki, dlaczego nie zwiększyć ilość wermutu? To Ty decydujesz!

portofino drink

Przygotowując Portofino tak naprawdę nie ma jedynej i słusznej drogi. Proporcje drinka zależą tylko i wyłącznie od nas samych. Myślę, że najważniejsze w całej tej zabawie w barmana jest to, aby znaleźć równowagę między słodką, gorzką i kwaskową nutą mieszanki. Poniżej przedstawiam swoją wersję trunku. Zauważ, że składa się ona prawie w 100% z alkoholi 🙂 Jeśli koktajl wyda Ci się za mocny, dodaj do niego trochę soku pomarańczowego, lub grejpfrutowego.

A teraz do dzieła! Daj znać jak Ci wyszedł w komentarzach 🙂 Będzie to dla mnie dodatkową motywacją do rozwijania tego bloga.

Składniki:

  • 1.3 uncji (40 ml) Campari
  • 1 uncja (30 ml) ginu
  • 1 uncja (30 ml) vermouth bianco
  • 0.8 uncji (20 ml) soku z limonki
  • 0.7 uncji (10 ml) syropu cukrowego
  • lód
  • mięta i limonka do dekoracji (opcjonalnie)

Przygotowanie:

  1. Wlej wszystkie składniki do shakera z lodem i energicznie potrząśnij.
  2. Teraz przelej do szklanki napełnionej lodem i ozdób limonką, bądź miętą. Na zdrowie!

Inne przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Portofino
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 10 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *