Martini z Tonikiem

Strona główna » Blog » Martini z Tonikiem

Martini Tonic. Słysząc tę nazwę, większości z nas przychodzi do głowy: elegancja, wyrafinowanie i klasyczny charakter prostego drinka. Ale co tak na serio kryje się za tą prostą nazwą? Otóż, są to 2 łatwo dostępne składniki: Martini bianco, tonik, oraz dodatkowo lód i plaster cytrusa do dekoracji.

Martini z Tonikiem

martini z tonikiem

Martini z tonikiem to nie tylko orzeźwiający drink. To także, a może przede wszystkim, bogate doznania dla naszego podniebienia i kubków smakowych. Złożoność włoskiego destylatu, eksplozja gorzkiego toniku i kwasowość cytrusa –  to coś za co tak cenimy włoskie aperityfy. A dodając do tego złożony aromat różowego pieprzu, wychodzi nam całkiem interesująca mieszanka!

Za każdym razem, gdy sięgamy po Martini Tonic, powinniśmy przygotować się na niesamowite doznania smakowe i super przygodę. Jak dla mnie, Martini Bianco z tonikiem to rewelacyjny pomysł na letnie, upalne wieczory. Zanim przejdę na przepisu, dodam jeszcze, że chyba największą zaletą trunku jest to, że przyrządzić go można praktycznie w mniej niż 3 minuty.

Martini Tonic – przepis

Składniki:

  • 2 uncje (60 ml) wermutu Martini Bianco
  • 120-150 ml toniku
  • kostki lodu
  • plaster cytryny lub limonki do dekoracji i do podkreślenia smaku
  • gałązka rozmarynu, i/lub kilka ziaren różowego pieprzu (dodaje ekstra smaczek)

Przygotowanie:

  1. Do dużego kieliszka wrzuć kilka kostek lodu.
  2. Dolej wermut, a następnie przy użyciu łyżki barmańskiej – tonik.
  3. Dodaj plasterek limonki; opcjonalnie dorzuć kilka ziaren różowego pieprzu i udekoruj rozmarynem.

Powyższy przepis na Martini z tonikiem możesz oczywiście zmieniać do woli i dostosować „pod siebie„. Niektórzy wolą na przykład więcej wermutu, inni z kolei są wybredni jeśli chodzi o rodzaj toniku 😉 Eksperymentuj, próbuj nowych rozwiązań i znajdź idealny balans dla własnego podniebienia. Nie zapomnij podzielić się z nami Twoimi spostrzeżeniami. Krytyka również mile widziana 😉

Inne przepisy:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Martini z Tonikiem
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 14 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *