Clover Club

Strona główna » Blog » Clover Club


Stworzony przez słynnego barmana Ambrose Birside, Clover Club to pyszny koktajl na bazie ginu i dry wermutu, z dodatkiem słodkiego syropu malinowego.

Krótka historia: Nazwa tego drinka z ginem narodziła się w Filadelfii w XIX wieku, kiedy to grupa prawników, bankierów i biznesmenów założyła klub w hotelu o nazwie Bellevue. W pierwszych latach, koktaj nie miał nazwy, ale z biegiem czasu otrzymał miano „Clover Club” (po polsku: Klub Koniczynki).

Clover Club z sokiem malinowym

drink clover club

Różne źródła donoszą, że drink Clover Club został wymyślony przez i dla członków wspólnoty hotelu Bellvue w Filadelfii kilka lat przed amerykańską prohibicją. W kolejnych latach szybko zyskał ogromną popularność na całym wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Podobnie jak inne trunki z czasów prohibicji, takie jak Manhattan czy Boulevardier, również Klub Koniczynki” jest uważany za wielki klasyk wród koktajli. Z biegiem czasu, nasz protagonista stracił niestety nieco na sławie, ponieważ sok malinowy w XIX wieku był stosunkowo trudno dostępny. Dlatego też, wielu barmanów często zastępowało go grenadyną, zmieniając w ten sposób całkowicie jego smak.

Ostatnia wzmianka – Osobiście do przygotowania Clover Club polecam użyć „własnej robotysyropu malinowego ze świeżych owoców. Wszystko czego potrzebujesz to 100 gram owoców i około 5-6 łyżeczek cukru. Następnie w małym naczyniu połącz oba składniki, ugniatając je widelcem. A teraz pozostaw na około 20-30 minut, aby z otrzymanej mieszanki uwolnił się sok. Na koniec odcedź syrop i gotowe 🙂

Składniki:

  • 2 uncje (60 ml) dry gin
  • 0.7 uncji (20 ml) syrop malinowy
  • 0.7 uncji (20 ml) dry wermut
  • 20 ml sok z cytryny
  • białko jaja lub pół łyżeczki albuminy (suszone białko jajka kurzego)
  • lód

Przygotowanie:

  1. Wszystkie składniki wrzuć do shakera wraz z kilkoma kostkami lodu.
  2. Wstrząśnij energicznie przez około 20 sekund i przecedź do kieliszka.
  3. Opcjonalnie koktajl można udekorować np. miętą. Jednak myślę, że „pulchna” pianka jest wystarczająco atrakcyjna.

Inne wpisy na blogu:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Clover Club
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 2 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *