Revolver

Strona główna » Blog » Revolver


Drink Revolver to krzepiący koktajl na bazie whiskey, którego przygotujesz w 3 minuty i to bez użycia shakera barmańskiego. Polecam go głównie dla prawdziwych koneserów whiskey, którzy (podobnie do mnie) lubią eksperymentować z alkoholami.

Myślę, ze sama nazwa „Revolver” bardzo dobrze odzwierciedla charakter drinka, ponieważ mieszanka whiskey z Kahluą tworzy niesamowicie bombową kompozycję! A kilka kropel angostura bitter dodatkowo podkreśla jego oryginalny smak i aromat. Ten mocny drink jest bardzo dobrze znany w Stanach Zjednoczonych gdzie nazywa się go: „wspaniałym koktajlem o intensywnym smaku” i serwuje w kieliszkach podobnych do tych od margarity.

Drink Revolver z whiskey „single malt

drink revolver

Nie wiadomo dokładnie kto wymyślił nazwę koktajlu, ale sądzę, że ktokolwiek to zrobił, trafił w samo sedno! Koktajl Revolver wyróżnia się niepowtarzalnym, mocnym smakiem z nutą goryczki i może przysporzyć sporo „kłopotów” osobom o „słabej głowie”. Aby przygotować trunek, możesz użyć zarówno whiskey single malt, lub blended (zależnie od preferencji). Ja osobiście, przygotowując koktajle, wolę zawsze używać destylatów wysokiej jakości, toteż preferuję sięgnąć po whiskey single malt (produkowaną z jednego rodzaju słodu).

Przygotowując oryginalny drink Revolver nie możemy zapomnieć o tym, by na samym końcu wycisnąć do niego sok z kawałka skórki pomarańczy, jednocześnie podpalając go zapalniczką, a następnie wrzucić skórkę do kieliszka. W ten sposób, zapewnimy naszemu napitkowi ekstra pomarańczowy aromat.

Składniki:

– 2.5 uncji (75 ml) whiskey single malt
– 0.75 uncji (20 ml) likieru kawowego (Kahlua)
– kilka kropel angostury
– kostki lodu
– skórka pomarańczy

Przygotowanie:

  1. Do kieliszka takim jak na zdjęciu dodaj kilka kostek lodu i odstaw, żeby szkło się schłodziło.
  2. Następnie, do szklanki barmańskiej dodaj kolejnych kilka kostek lodu, a później: whiskey, Kahluę i kilka kropel angostury.
  3. Zamieszaj całą mieszankę łyżką barmańską.
  4. Usuń lód z kieliszka jak tylko się schłodzi.
  5. Odcedź koktajl do zimnego kieliszka.
  6. Wyciśnij sok ze skórki pomarańczy, jednocześnie podpalając go zapalniczką.
  7. Wrzuć skórkę do drinka i natychmiast podawaj. Na Zdrowie! 🙂

Inne przepisy,które mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Drink Revolver
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 3 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *