Malina Colada

Strona główna » Blog » Malina Colada


Sądzę, że pewnie wielu z was (podobnie jak ja), uwielbia smak kokosa i możliwości jakie nam daje w świecie koktajli. Z drugiej strony jednak, spożywanie ciągle Pina Colady może okazać się trochę nudne i monotonne. Dlatego też, na dzisiaj przedstawiam Wam przepis na zupełnie nowy drink: Malina Colada. Jak dla mnie „niebo w gębie„.

Malina Colada z mlekiem skondensowanym

malina colada

Podczas przygotowania tego drinka, bardzo ważne jest utrzymanie jego gęstej konsystencji. A żeby ją otrzymać, należy użyć mrożonych malin. Ja zazwyczaj kupuję świeże owoce na targu (rzadziej w supermarkecie) i zostawiam w zamrażarce na kilka godzin. Za co kocham Malinę Coladę to to, że do jej przyrządzenia dodaje się mleko skondensowane, które jest odpowiedzialne za tak niepowtarzalny smak! Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nasz drink z rumem nie należy do zbyt dietetycznych, ale w małych ilościach na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Bohater dzisiejszego przepisu to prosty słodki koktajl o gęstej konsystencji, odpowiedni dla tych, którzy preferują trunki o niskiej zawartości alkoholu. Z drugiej strony, jeśli wyda Ci się on zbyt łagodny, równie dobrze możesz dodać do niego więcej rumu 🙂 Tak naprawdę to nie widzę żadnych przeszkód aby pokrzepić naszą Malinę Coladę dodatkową uncją alkoholu wedle własnych preferencji!

Składniki na 2 koktajle:

– 3 uncje (90 ml) biały rum
– 1.5 uncji (45 ml) krem z kokosa
– 1/2 kubka zamrożonych malin
– 2 uncje (60 ml) skondensowanego mleka
1/2 kubka kruszonego lodu
– Listek mięty do dekoracji

Przygotowanie:

  1. W blenderze dodaj wszystkie składniki po kolei i miksuj około 30 sekund.
  2. Nalej napój do małych szklanek, ozdób listkami mięty i gotowe 🙂


Inne przepisy, które też mogą Cię zainteresować:

Podsumowanie:
recipe image
Nazwa drinka:
Malinowa Colada
Imię autora:
Opublikowany w dniu:
Czas przygotowania:
Średnia ocena:
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *